Akademia Przyszłości Wróć »

akaprz

Tu, w tej szkole możesz oczekiwać wsparcia dla Twojego dziecka.

Tu staramy się pomóc, by:

  • dziecko rozpoznało swoje zainteresowania
  • otworzyło się na świat
  • poczuło swoją wartość

W tym może pomóc współdziałanie z Akademią Przyszłości

akpr

IMG_0001 IMG_0002

Czas na podsumowanie naszej ciężkiej, ale jakże owocnej pracy w Akademii w roku 2016/2017! Jak pewnie każde kolegium, mieliśmy swoje wzloty i upadki co jest koniecznością po to, aby  móc uczyć się na swoich błędach i więcej ich nie popełniać.  Jednak skupmy się na naszych sukcesach i pozytywach. Łącznie w naszym kolegium mieliśmy przyjemność gościć aż 12 studentów oraz 12 wolontariuszy, co daje nam całkiem niezły wynik jak na początek działania w naszej miejscowości  (korzystając z okazji, ruszyła kolejna edycja naszego projektu i zapisów SuperW. Jeśli jesteś chętny na podjęcie się działania w drodze pomocy małym studentom oraz liczysz na rozwój osobisty- zapraszamy ;)). Zorganizowaliśmy, jak i uczestniczyliśmy w kilku fajnych wydarzeniach o których właśnie w tym poście chcielibyśmy Wam opowiedzieć.

Tak więc na początku naszego roku szkolnego nasi SuperW razem z dzieciakami pojechali do Katowic na uroczyste rozpoczęcie kolejnej edycji Akademii Przyszłości, gdzie poznaliśmy Małego Księcia, usłyszeliśmy o jego marzeniach i pasjach, a także mieliśmy możliwość utożsamienia się z naszym małym bohaterem, który poprowadził nas praktycznie przez całą naszą podróż w tej edycji  Akademii. Wyobraźcie sobie, że nawet rozdawał nam autografy! Dostaliście kiedyś autograf od Małego Księcia? No właśnie!

Po tym czasie nasi mali studenci mieli możliwość zaklimatyzowania się w naszym przytulnym świecie. Poznania swoich tutorów, podjęciu pierwszych kroków w otworzeniu się na inny świat i nowych ludzi. Tak więc kiedy doszło do następnego wydarzenia, nasze dzieciaki były już mega zgraną ekipą.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było otwarcie bazy rodzin i dzieci projektu Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości, gdzie po raz kolejny pojechaliśmy do Katowic na marsz, podczas którego całe Katowice dowiedziały się o naszym przedsięwzięciu, machaliśmy do przechodniów i przedstawialiśmy nasze kolegia. Mimo, iż później złapał nas deszcz, w naszym ciepłym gronie było jak zawsze bardzo słonecznie.

Jednym z pierwszych naszych małych kolegialnych wydarzeń był Mikołaj, na który zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkół Katolickich w Wodzisławiu Śląskim, na którym mieliśmy okazję towarzyszyć uczniom szkoły w zabawach i tańcach, karaoke a także zajęciach plastycznych, które przygotowały dla nas uczniowie tejże szkoły.  Na koniec każdy z podopiecznych otrzymał także paczkę od Świętego Mikołaja.

Jakiś czas po Mikołajkach mogliśmy zobaczyć coś niezwykłego, a był nim magazyn Szlachetnej Paczki w Wodzisławiu Śląskim, na który nas zaproszono. Taką ilość dobra, prezentów oraz pięknie przystrojony magazyn na pewno zapamiętamy jeszcze przez bardzo długi czas, ponieważ była to magiczna chwila, której także byliśmy częścią. Na magazynie poznaliśmy także innych wolontariuszy zajmujących się rodzinami oraz paczkami, widzieliśmy przyjeżdżających darczyńców a także mogliśmy pograć w kilka gier wśród pięknych stosów prezentów.

Po dłuższej przerwie świątecznej oraz Nowym Roku wolontariusze oraz ich studenci znów mogli się zobaczyć, porozmawiać o świętach spędzonych u nich w domu, podzielić się wrażeniami, a może nawet pochwalić prezentami ; )

Gdy zrobiło się troszkę cieplej na zewnątrz, a zima nie była już tak dokuczliwa postanowiliśmy wybrać się do Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt ‘’Wodzisławskie Psy i Koty’’, ponieważ nie tylko ludziom trzeba pomagać, ale także i zwierzętom, a już na pewno takim które są osamotnione i bezdomne. Tak więc zorganizowaliśmy zbiórkę karmy i obładowani w zapasy dla zwierząt, poszliśmy odwiedzić schronisko. Pan Rafał, wolontariusz prowadzący przytulisko, ciepło nas przywitał, opowiedział wiele ciekawostek na temat pracy w schronisku, jak i porad dotyczących posiadania czworonogów, po czym pozwolił nam pójść na spacer z nimi. Tutaj zaczęła się prawdziwa zabawa dla dzieci, jak i również dla samych wolontariuszy. Na koniec wizyty w schronisku zrobiliśmy sobie krótki quiz na temat zwierząt, z którego każdy wyszedł nagrodzony małym smakołykiem za ogromną ilość zdobytej wiedzy.

Małymi krokami zbliżał się koniec roku szkolnego, jak i również koniec kolejnej edycji Akademii, więc chcąc dostarczyć kolejnej rozrywki, zabraliśmy dzieci na Komisariat Policji w Rogowie, jak i również tamtejszą Ochotniczą Straż Pożarną, gdzie posłuchaliśmy o bezpieczeństwie podczas wypadku, pożaru, zobaczyliśmy prawdziwy profesjonalny radiowóz policyjny, jak i wóz strażacki. Dla chłopaków była to zdecydowanie udana wycieczka, ponieważ cały czas zadawali pytania, a jak przyszło do wejścia do radiowozu, to ciężko było ich stamtąd wyciągnąć 😉

Przed nami zostały już tylko dwa wydarzenia na maj-czerwiec 2017 roku. Jednym z nich były nasze ostatnie kolegialne igrzyska sportowe, które zorganizowane były na boisku szkolnym SP1 w Wodzisławiu, gdzie wolontariusze wciągnęli wszystkie dzieci w wir rywalizacji niczym na prawdziwych Igrzyskach Sportowych. Oczywiście nasze dyscypliny trochę się różniły, bowiem w telewizji nie zobaczycie zawodów w skokach na skrzynki czy Twistera, ale możecie sobie tylko wyobrazić ile było przy tym zabawy.

Ostatnim wielkim wydarzeniem był wyjazd na Galę Zakończeniową do Chorzowa, gdzie oczywiście przywitał nas Mały Książę jak i również koordynatorzy województwa, gratulując studentom, jak i wolontariuszom wytrwałości i życząc powodzenia w kolejnych edycjach.

Tak więc to by było na tyle jeśli chodzi o cały akademiowy zeszły rok w pigułce. Mamy nadzieję, że przyszły będzie równie owocny jak poprzedni. Dziękujemy wszystkim raz jeszcze, którzy przyczynili się do tego, aby ten czas był wyjątkowy, a tych którzy są zainteresowani dołączenia do naszej akademiowej rodziny zapraszamy na superw.pl, gdzie będą mogli wypełnić wniosek, aby móc do nas dołączyć 😉

 

 

Przejdź do paska narzędzi