Informacje o projekcie. Wróć »

„WŁĄCZAMY WYŻSZY POZIOM EDUKACJI” to nowy projekt realizowany w naszej szkole, którego źródłem  finansowania  jest  Program Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.  Projekt stanowi odpowiedź na realne potrzeby wynikające z diagnozy sytuacji zastanej w okresie kwiecień-maj 2023 w naszej szkole. Projekt zakłada organizację zajęć dodatkowych dla uczniów, w tym ze szczególnym uwzględnieniem uczniów ze specjalnymi potrzebami. Zaplanowano zajęcia, w których będą uczestniczyć różne grupy uczniów, tak aby wdrażać idee edukacji włączającej. Zaplanowano także wsparcie kadry i doposażenie placówki pod kątem zapewnienia wyższej jakości edukacji dla uczniów. Projekt jest zatem realizowany w ramach 2 typu projektu: Edukacja włączająca w kształceniu ogólnym.

Celem projektu jest zapewnienie wysokiej jakości kształcenia włączającego.

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych:

– 80 uczniów i uczennic,

– 25 nauczycielek i nauczycieli

Cele i rezultaty projektu zostaną osiągnięte poprzez organizację zajęć dodatkowych dla uczniów. Zaplanowano zajęcia wyrównawcze, rozwijające i warsztatowe. Dla nauczycieli zorganizowane zostaną szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Uzupełnieniem projektu będzie zakup i wdrożenie do procesu nauczania na zajęciach dodatkowych nowoczesnych pomocy dydaktycznych i narzędzi ICT.

Zakres wsparcia (szkolenia) dla nauczyciela:

– dostosowanie wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia,

– terapia ręki,

– szkolenie z obsługi i wykorzystania oprogramowania ze sztuczną inteligencją(SI),

– szkolenie Zapobieganie dyskryminacji i przemocy rówieśniczej motywowanej uprzedzeniami,

– edukacją włączająca,

– trening umiejętności społecznych.

Zakres wsparcia (zajęcia) dla ucznia:

– matematyka kl. 1-8 – zajęcia wyrównawcze,

– język polski kl. 1-8– zajęcia wyrównawcze,

– język angielski – zajęcia wyrównawcze,

– logopedia kl. 1-4,

– bajkoterapia kl. 1-4,

– trening umiejętności społecznych kl. 2-3,

– zajęcia korekcynjo-kompensacyjne kl.4-8,

– terapia SI  kl. 1-3,

– mindfulnes  kl. 4-8,

– integracja uczniów polskich i pochodzących z innych krajów kl.1-8,

– matematyka kl. 1-3 – zajęcia rozwijające,

– plastyka kl. 1-3 – zajęcia rozwijające,

– j. francuski kl. 4-6 – zajęcia rozwijające,

– j. angielski kl. 4-8 – zajęcia rozwijające,

– zajęcia przyrodniczo – ekologiczne kl. 4-5 – zajęcia rozwijające,

– zajęcia matematyczno-przyrodnicze kl. 1-3 – zajęcia rozwijające.

Źródło finansowania: Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (Priorytet FESL.06 Fundusze Europejskie dla edukacji, Działanie FESL.06.02 Kształcenie ogólne, Typ: Edukacja włączająca w kształceniu ogólnym)