Deutschtag Wróć »

W naszej szkole świętowaliśmy Deutschtag, w ramach którego odkrywaliśmy świat widziany oczami niemieckich noblistów z dziedziny fizyki, chemii i biologii. Uczyliśmy się języka  niemieckiego, wykonując doświadczenia, równocześnie zgłębiając tajniki nauk ścisłych. Nie brakowało również tańca. Uczniowie klasy  2c uczyli swoich kolegów tradycyjnego tańca bawarskiego. Całości dopełnił kurs malarstwa na podstawie dzieł słynnych malarzy niemieckich i austriackich. Uczniowie, czerpiąc inspiracje, tworzyli własne dzieła. Inni bawili się, tworząc swoiste dzieła sztuki  przy projektowaniu ubrań, które były  prezentowane na szkolnym wybiegu.
Młodsi uczniowie bawili się, wykonując Bramę Brandenburską z różnego materiału. Były bramy na słodko, z ciasta i z kostek cukru, ale również bardziej trwałe: z kartonów i skrawków gazet.

mgr Joanna Mrozek