Kopruch, Kejza i powstania śląskie czyli konkurs Wiedzy o Śląsku Wróć »

11 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbył się międzyszkolnym konkurs historycznym z okazji 95. rocznicy powrotu części Górnego Śląska do Polski, pod patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego Ireneusza Serwotki. Nasze gimnazjum reprezentowali  Karolina Bąk, Paulina Golińska i Jakub Konieczny z IIIa. Uczniowie wykazali się talentem teatralnym, szeroką wiedzą dotyczącą historii Śląska oraz śląskiej gwary. Prawie bezbłędnie rozwiązali trudny test dotyczący biografii Wojciecha Korfantego, przygotowali scenkę skeczową ” Ślonsko Familiada”, dobrze poradzili sobie ze słowniczkiem śląskich słówek. Do podium zabrakło im zaledwie 3 punktów! Uczniom gratulujemy rozległej wiedzy i scenicznej odwagi!
konkurs Śląsk
mgr Dominika Kasprzyk