Ćwiczymy nasz angielski… Wróć »

W środę (28 września) przyjęliśmy zaproszenie na warsztaty językowe organizowane przez koordynatora projektu „Next Step” (p. Annę Rynkiewicz-Ryszkę) w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim w ramach projektu AIESEC . Udział wzięli uczniowie klasy językowej Ic naszego gimnazjum.

Tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych zostały połączone z innym ważnym dla Zespołu Szkół Technicznych wydarzeniem – podsumowaniem projektu „Next Step” organizowanego przez studenckie stowarzyszenie AIESEC. Realizacja projektu o międzynarodowym zasięgu była związana z tygodniowym pobytem w ZST dwóch studentów z zagranicy: Fatemy Alhasan z Bahrajnu i Mohammeda Fekkak-Louhail z Maroko.

Młodzież „Budowlanki” i uczniowie Gimnazjum Nr 1 spisali się na medal, aktywnie uczestnicząc w ciekawych zajęciach. W trakcie lekcji uczniowie przekonali się, że nauka języka angielskiego może być jednocześnie dobrą zabawą. Wspaniała atmosfera, wspólna zabawa i wymiana poglądów ze studentami  stworzyły naszym uczniom niepowtarzalną okazję do otwarcia się na wielokulturowość świata oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów. Uczniom trudno było rozstać się z Simo i Fatemą. Każde zajęcia kończyły się brawami i wspólnymi zdjęciami. Obcokrajowcy wymienili się z uczniami adresami mailowymi i kontaktami na portalach społecznościowych, co z pewnością zaowocuje korespondencją a tym samym doskonaleniem języka.

dsc_0166 dsc_0174 dsc_0175 dsc_0177

mgr Aurelia Szewieczek