DOBRE WIADOMOŚCI nt. planowanej przy Zespole Szkół Nr 2 (SP Nr 1 i Gimnazjum Nr 1) SALI GIMNASTYCZNEJ Wróć »

Początek listopada obfitował dobrymi wiadomościami w tym temacie:

po pierwsze:

Został wykupiony po wielu latach negocjacji, zabiegów i ustaleń teren od Parafii Ewangielicko – Augsburskiej, a tym samym uregulowano stosunki gruntowe w ZS Nr 2. Wiele zawdzięczamy tu m.in. Pastorowi Danielowi Ferkowi.

Pierwsze kroki w tej sprawie podejmował już wcześniej wieloletni dyrektor ZS Nr 2, pan Eugeniusz Ogrodnik, dlatego że w okresie budowy szkoły teren do niej przylegający wyznaczony ogrodzeniem został posadowiony częściowo na działkach w/w parafii. Jak to z nieruchomościami bywa, realizacja zamierzeń była bardzo trudna i długotrwała. Efektem wieloletniej działalności w tym zakresie jest wykupienie newralgicznych działek przez miasto Wodzisław Śląski, co wreszcie ustabilizuje stosunki gruntowe na podanym terenie, a także w znaczącym stopniu umożliwi budowę tak potrzebnej ZS Nr 2 sali gimnastycznej.

Małe, ale trudne sprawy i jak cieszą!

po drugie:

Powstała koncepcja budowy sali gimnastycznej, którą na zlecenie Urzędu Miasta Wodzisław Śl. wykonała pracownia projektowa ARCADIUS.

KONCEPCJA JEST WSPANIAŁA !!! OBY TAKI BYŁ TEŻ PROJEKT I SALA.

Boiska np. do koszykówki i siatkówki, trybuny dla 228 kibiców, łazienki, szatnie, siłownia,  zaplecza techniczno – gospodarcze ……. po prostu marzenie.

ŚWIETNA SPRAWA DLA UCZNIÓW SZKOŁY, ALE I WODZISŁAWSKICH KLUBÓW   NP. SIATKÓWKI, KOSZYKÓWKI.

po trzecie:

Po 2 latach starań widać bardzo zielone światełko dla Zespołu Szkół Nr 2 w kwestii pozyskania terenów za ogrodzeniem szkoły od strony ulicy Pośpiecha, obok Przedszkola Publicznego Nr 1. Te tereny są istotne dla szkoły, ale także dla rodziców odprowadzających dzieci do szkoły i przedszkola, przyszłych użytkowników sali, ze względu na możliwość stworzenia tam dość sporego parkingu.

Nie moglibyśmy się cieszyć z sukcesów, mimo dużego zaangażowania pracowników Zespołu Szkół Nr 2 ( SP 1 i G1), uczniów i ich rodziców, gdybyśmy nie uzyskali wsparcia:

Władz Miasta, a przede wszystkim PREZYDENTA MIECZYSŁAWA KIECY, WICEPREZYDENTA do spraw oświaty i wieloletniego bardzo zasłużonego dyrektora tej szkoły EUGENIUSZA OGRODNIKA, WICEPREZYDENTA DARIUSZA SZYMCZAKA odpowiedzialnego za inwestycje.

PRZEZ WIELE LAT WPOMAGALI NAS NASI RADNI, a szczególnie Pan JANUSZ WYLEŻYCH, Komisja Oświaty z  p. CZESŁAWEM RYCHLIKIEM i p. IZABELĄ KALINOWSKĄ na czele.

Wspaniałe jest, że Zespół Szkół Nr 2 ma wielu przyjaciół:  Władze Miasta, Radnych, Radę Dzielnicy, Rodziców w tym ich reprezentację Radę Rodziców.

CZEKAMY NA NOWĄ SALĘ !

Danuta Paszylka – dyrektor ZS Nr 2 w Wodzisławiu Śląskim