Paryskie wspomnienia Wróć »

Jak co roku uczniowie gimnazjalnych klas trzecich  uczących się języka francuskiego  spędzili tydzień w Paryżu. Wycieczka była podsumowaniem trzyletniej nauki języka  i okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w codziennych sytuacjach. Uczniowie sami więc robili zakupy, zamawiali posiłki w restauracji czy opracowywali trasę metra. Ważnym elementem programu wycieczki było poznanie najważniejszych zabytków Paryża, a także ciekawych miejsc – tych znanych i mniej znanych. Sporo emocji wywołało  także wejście schodami na Wieżę Eiffel’a, rejs statkiem po Sekwanie i dzień spędzony w Eurodysneylandzie. Uczniowie docenili także południowe pikniki i sjesty w parkach, ogrodach i nad Sekwaną. Organizatorką wyjazdu była nauczycielka języka francuskiego – Mirela Pogoda.

mgr Mirela Pogoda