III b w świecie Pana Kuleczki, Wesołego Ryjka i aniołów Wróć »

W piątek 8 czerwca uczniowie klasy III b udali się do Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim na spotkanie z autorem Wojciechem Widłakiem Dzieci gorąco powitały sympatycznego pana w meloniku i muszce. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Autor, znany z książek o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku,  rozmawiał z dziećmi na temat procesu tworzenia literatury dziecięcej. Zdradził, co jest potrzebne do napisania książki, skąd biorą się pomysły i jak działa wyobraźnia. Przeczytał fragmenty swoich książek i opowiadał o ich ilustratorach.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Otrzymali kolorowe pacynki i wcielali się w role kaczki Katastrofy, psa Pypcia, muchy Bzyk-Bzyk. Rozbudzali swoją wyobraźnię dzięki workowi z tajemniczymi rekwizytami, tworzyli łańcuchy skojarzeń, które nie miały końca. Dodatkową atrakcją była niezwykła kasetka, która po otwarciu okazała się mieszkaniem książkowych bohaterów. Autor zachęcił dzieci do przeczytania książki „DWA SERCA ANIOŁA”, której bohaterem jest chory na serce Romek.

Tradycyjnie na spotkaniu można było kupić pięknie ilustrowane książki i otrzymać autograf z dedykacją.  Był również czas na pamiątkowe zdjęcie z pisarzem.  Dzieci pełne radości wróciły do szkoły i z pewnością chętnie sięgną po książki Wojciecha Widłaka.

mgr Agnieszka Gajdosz