Podium nasze! Wróć »

Uczniowie klas III grup francuskojęzycznych wzięli udział w powiatowym konkursie ODKRYWAMY BELGIĘ FRANKIFOŃSKĄ. Była to II edycja tego konkursu organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śl., a w szczególności przez nauczycielkę języka francuskiego, panią Barbarę Klimek.
Uczniowie opracowywali zadania parami licealista-gimnazjalista, co pozwoliło również nawiązać nowe znajomości. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Bornikowska, Jan Pałasz, Natalia Patas, Marta Popielarczyk, Kamila Klimek, Nikola Lewicka, Natalia Butyńska.
W jury zasiadła m.in. lektorka Klas Frankofońskich na Śląsku – pani Manon Cuppens, a atrakcyjne nagrody ufundowała Ambasada Belgii.
Laureatem konkursu został Jan Pałasz z kl. IIIb🏅, miejsce drugie zajęła Kamila Klimek z kl.IIId, a miejsce III Nikola Lewicka z kl. IIId. Gratulujemy!
mgr Mirela Pogoda