Sukces w Pałacu Młodzieży Wróć »

Sukcesem dla naszych uczniów zakończył się XIX Wojewódzki Indywidualny Konkurs z Fizyki dla klas VII szkół podstawowych i gimnazjum organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Dawid Stużyński i Michał Bożek zajęli III miejsce odpowiednio w kategorii klas II i III oddziałów gimnazjalnych, Mateusz Lampert został finalistą tegoż konkursu, natomiast Kacper Pluta otrzymał wyróżnienie za II etap – zadaniowy.

W trzecim etapie konkursu należało zaprezentować zrobiony przez siebie model fizyczny lub przeprowadzić doświadczenie fizyczne. Do tego ocenie podlegała prezentacja multimedialna, opis naukowy oraz wykonany podczas finału pokaz. Dawid zbudował „Koło wodne”, Michał  „Wahadło na rezonans mechaniczny”, a Mateusz przygotował doświadczenie „Wahającą się świeczka”.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu i podziwiamy ich pomysłowość oraz wyzwania, z jakimi musieli się zmagać podczas wszystkich etapów konkursu.

mgr Michalina Gardzielik