Kamil Pawelec laureatem międzynarodowego konkursu literackiego Wróć »

Uczeń klasy IIIe, Kamil Pawelec, został laureatem XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Na konkurs nadesłano 8195 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 521 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Mottem 34. edycji konkursu stało się porównanie: „Słowo jak witraż duszy”.

Teksty młodych twórców oceniało 13-osobowe jury, które wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach. Wśród nich znalazł się też uczeń naszej szkoły!

21 maja Kamil wziął udział w uroczystej gali, która odbyła się w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Uroczystość rozpoczęła się wykonaną przez uczniów z pobliskich szkół częścią artystyczną, w której zawarte były wybrane utwory laureatów konkursu. Na gali obecni byli jurorzy oraz sponsorzy konkursu. W trakcie uroczystości przemawiali między innymi: Prezydent Miasta Słupsk oraz córka zmarłej w zeszłym roku patronki konkursu, pani Ewa Chotomska, znana też jako Ciotka Klotka z programu telewizyjnego dla dzieci pt. „ Tik-Tak”. Fragment napisanego przez Kamila na konkurs opowiadania można przeczytać w wydanej przez organizatorów konkursu książce pt. „Słowo jak witraż duszy”.

Warto dodać, że to kolejny tegoroczny sukces Kamila Pawelca. Uczeń został również laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego oraz zajął III miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim zorganizowanym przez V LO w Rybniku. Opiekunką Kamila była Justyna Orszulak.

Kamil Pawelec, Justyna Orszulak

Przejdź do paska narzędzi