Nasi biegacze na podium biegu im. Margicioka i Hałaczka w Rydułtowach Wróć »

Już po raz 26 rozegrane zostały zawody, których ideą jest m.in. upamiętnienie bohaterów II wojny światowej Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka – harcmistrzów i poruczników Armii Krajowej, którzy czynnie działali na rzecz ojczyzny zarówno na terenie Rydułtów, jak i całego Śląska i Zaolzia. Obaj zginęli z rąk hitlerowców. Rydułtowskiemu biegowi towarzyszy zawsze oprawa historyczna, młodzi biegacze mają więc nie tylko możliwość zmierzyć się w biegu, ale również być uczestnikami ważnych dla społeczności lokalnej wydarzeń. Na starcie biegu stają niemal co roku jedne z najlepszych drużyn m.in. z okolic Rydułtów, Rybnika, Wodzisławia, Szczerbic oraz z Czech. Rywalizacja jest zacięta i często bardzo wyrównana. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku chłopcy w kategorii młodzieżowej: Dominik Wala,  Kacper Kasperski, Sebastian Szymiczek i Mateusz Wuwer. Na starcie w tej kategorii stanęło obok nas trzynaście drużyn. Rywalizacja była zacięta. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce, ustępując gospodarzom imprezy drużynie z Rydułtów. Chłopakom gratuluję bardzo dobrego biegu i życzę dalszych sukcesów.

mgr Weronika Kalinowska