„SMERFIADA 2018” Wróć »

W środę 11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śląskim odbyły się międzyszkolne zawody sportowe klas młodszych (kl. 1-3) „SMERFIADA 2018”. Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Wystub (kl. IIIa) , Maja Barabasz (kl. IIIb), Mateusz Hübscher (kl. IIIb), Mateusz Kiełkowski (kl. IIIb), Maja Kopczyńska (kl. IIIb), Amelia Pojda (kl. IIIb), Rafał Sobala (kl. IIIb), Alicja Wojs (kl. IIIb), Alicja Zagola (kl. IIIb) oraz Tymoteusz Koczy (kl. II). Głównym celem zawodów było propagowanie sportu, zdrowego stylu życia i sportowej rywalizacji wśród dzieci. Uczniowie współzawodniczyli w sześciu kategoriach: sztafeta z przenoszeniem piłki koszykowej, sadzenie ziemniaków, sztafeta z ubieraniem szarf, bieg z przeskokami przez skakankę, skoki z miejsca dodawane oraz „żywy kosz”. Walka była bardzo zacięta. Zmaganiom towarzyszyły ogromne emocje oraz głośny doping małych sportowców i wybuchy radości po każdej ukończonej konkurencji.

mgr Agnieszka Gajdosz