Lekcja muzyczna i koncert w PSM w Wodzisławiu Śl. uczniów klas I-III Wróć »

5 kwietnia uczniowie klas I-III odwiedzili Państwową Szkolę Muzyczną im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śl. Zwiedzali  budynek szkoły, sale lekcyjne, te duże do zajęć w grupie i małe salki do zajęć indywidualnych. Wzięli udział w koncercie muzycznym, w którym pani konferansjer opowiadała o poszczególnych utworach muzycznych prezentowanych przez uczniów, opisywała  instrumenty, na których grali mali artyści. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze,  a nasi uczniowie poprawnie odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy o muzyce, instrumentach  i nutach.

Na koniec pierwszoklasiści obejrzeli prezentację zachęcającą do ciągłego poznawania pięknego świata muzyki, poprzez kontynuowanie nauki w murach tej szkoły. Kto wie, może wśród nas jest przyszły wielki muzyk? Czas pokaże

mgr Teresa Bednarek