Sprawozdanie z warsztatów językowych Wróć »

W dniu 13 czerwca 2014 w naszej szkole odbyły się warsztaty językowe prowadzone przez rodowitego Angllika Simeone Renn. Warsztaty zorganizowane były w dwóch blokach tematycznych dla naszej młodzieży gimnazjalnej. Pierwsza część „Teen English” poświęcona była młodzieżowemu slangowi, który aktualnie króluje w różnych częściach Anglii. Uczniowie mieli okazję nauczyć się kilku zwrotów, które aktualnie są najbardziej popularne wsród młodzieży brytyjskiej. W czasie zajęć mieli możliwość tworzenia w parach dialogów posługując się zwrotami młodzieżowymi, aktualnie używanymi w Anglii. Mieli również okazję komunikować się w j. angielskim i wykorzystać dotychczas zdobytą wiedzę. Druga cześć warsztatów „Multicultural Britain” miała na celu uświadomienie naszej młodzieży ile mniejszości narodowych zamieszkuje aktualnie Wielka Brytanię i jaki mają wpływ na kształtowanie się tamtejszej kultury. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni wieloma faktami o pochodzeniu niektórych rzeczy, które powszechnie uważane są za brytyjskie. Odkywali oni wiele ciekawych nowych rzeczy, a przy tym ćwiczyli swoją zdolność komunikowania się w języku angielskim. Obie częsci warsztatów bardzo przypadły uczniom do gustu i z wielkim entuzjazmem przyjęli zaproszenie na następne warsztaty językowe w przyszłym roku szkolnym.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC