Kuźnia laureatów Wróć »

Na 7 tytułów laureatów i 3 finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach zapracowali w tym roku uczniowie wodzisławskiej Jedynki! Tym samym liczba laureatów, jakimi szczyci się szkoła, wzrosła do 136, a finalistów do 102.

Uczniowie, którzy zdobyli tytuł laureata lub finalisty, zmierzyli się z trzema etapami konkursu: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim, wykazując się ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Dla Emilii Kuczery, uczennicy III klasy gimnazjum, która została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki oraz Fizyki, to kolejne tytuły. W ubiegłym roku szkolnym Emilia została laureatką konkursu z języka polskiego, fizyki i matematyki, a już w klasie I z matematyki. Tym samym ma na swoim koncie 6 tytułów laureata! Małgorzata Duda także powtórzyła swój sukces matematyczny sprzed roku, zdobywając po raz kolejny tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Michał Bożek został laureatem konkursu z fizyki oraz finalistą konkursu matematycznego. Michał na swoim koncie ma 3 tytuły, gdyż w ubiegłym roku zdobył go z matematyki. Anna Bober, ubiegłoroczna finalistka, w tym roku zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Natomiast Kamil Pawelec sięgnął po niego w konkursie z języka polskiego. Zdobył też tytuł finalisty z matematyki. Wyjątkową laureatką jest Laura Malcharek, uczennica klasy VII, która zdobyła ten tytuł z języka niemieckiego. Tytuły finalistów zdobyli również Kamil Lenczyk (z języka angielskiego) oraz Helena Brawańska (z biologii).

Uczniów do konkursów przygotowywali nauczyciele: Urszula Materzok, Michalina Gardzielik, Justyna Orszulak, Beata Podoluk, Joanna Mrozek, Aleksandra Borowska i Danuta Patalita.

Tytuł laureata WKP uprawnia do otrzymania oceny celującej z zajęć oraz zwolnienia z danej części egzaminu gimnazjalnego czy egzaminu ósmoklasisty i jest równoznaczny z uzyskaniem z egzaminu z danego przedmiotu najwyższego wyniku.

Justyna Orszulak, Aleksandra Żak