V WOJEWÓDZKI FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W JĘZYKACH OBCYCH Wróć »

W czwartek 22 marca odbył się w Żorach V Wojewódzki Festiwal Małych Form Teatralnych w Językach Obcych, w którym wziął udział również zespół teatralny z naszej szkoły.  Do konkursu zgłosiło się 14 zespołów z całego województwa. Poziom, jak co roku, był bardzo wyrównany. Podczas całodniowego pobytu w Żorach uczestnicy festiwalu mogli nie tylko oglądać występy innych zespołów, ale również, wziąć udział w warsztatach teatralnych z aktorami z Katowic. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dwa przedstawienia: The Gruffalo i Little Red Ridding Hood. Młodzi aktorzy wykazali się nie tylko wielkim profesjonalizmem, umiejętnością radzenia sobie ze stresem i niebywałym talentem aktorskim, ale również zdolnościami plastycznymi, tworząc przepiękną scenografię. To właśnie za nią otrzymaliśmy na tegorocznym festiwalu wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

mgr Izabela Piątkowska