Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem Wróć »

W piątek 16 marca 2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Waldemarem Cichoniem, dziennikarzem śląskiej prasy lokalnej i regionalnej, autorem serii książek o kotku „Cukierku” dla dzieci. Autor stworzył bardzo miłą atmosferę, opowiadając historie ze swojego życia, które wpłynęły na wybór jego zawodowej drogi. Z ogromnym poczuciem humoru opowiadał o swoim dzieciństwie oraz głównych bohaterach swoich książek – synach i kocie Cukierku. Wspomniał również jak ważne jest czytanie i ile płynie z tego korzyści. Nie zabrakło zabawnych historyjek, śmiesznych i ciekawych anegdot. Na koniec pan Waldemar chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Spotkanie było bardzo ciekawe i nawet najbardziej wymagający uczniowie wyszli zadowoleni, uśmiechnięci i usatysfakcjonowani!

Zapraszam do biblioteki szkolnej po książki pana Waldemara: „Co słychać, cukierku”, „Skrzat”, „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!” oraz „Zdarzyło się na Ślonsku”.

mgr Agnieszka Wojcieszenko