Jedynka na XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Wróć »

Aż 3 drużyny reprezentowały Szkołę Podstawową nr 1 na XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu.

„Jedynkowi Super Herosi” z kl. IV zmierzyli się z Wyzwaniem Artystycznym i zaprezentowali publiczności historię, która pokazuje trudne życiowe wybory. Spektakl był w formie musicalu, więc oglądający mogli usłyszeć piosenki stworzone przez drużynę, ale też zobaczyć taniec i akrobacje czy niezwykłą zmieniającą się dekorację. „Księżniczki nie z tej bajki”, czyli drużyna gimnazjalistek z kl. II a i II d, również przygotowały musical, który pokazał historię niezwykłej przyjaźni ratującej świat. Oryginalne stroje bohaterek zwracały uwagę publiczności, a piękny śpiew został wysoko oceniony przez Ekspertów. Najstarsza drużyna – „Syneczki” z kl. III c gimnazjum – postawiła na Wyzwanie Improwizacyjne, w czasie którego stworzyła wyjątkową historię, której akcja działa się w Paryżu i związana była z kankanem i słynnymi postaciami z kultury Francji.

Drużyny wzięły również udział w Wyzwaniu na Już oraz w Wyzwaniu Bliźniaczym, a podczas Wieczoru Integracji mogły bawić się z pozostałymi grupami z Polski, Ukrainy, Chin, Meksyku i Turcji. Olmpiada była też okazją do wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach.

W wyprawie na olimpiadę drużynom towarzyszyły trenerki: p. Teresa Bednarek, p. Monika Wojs, p. Justyna Orszulak i p. Izabela Piątkowska, a wyjazd do Wrocławia był możliwy dzięki wsparciu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1.

mgr Justyna Orszulak