III Wodzisławski Powiatowy Festiwal Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim Wróć »

W minioną środę już po raz trzeci odbył się w naszej szkole Powiatowy Festiwal Teatrów w języku angielskim. Do konkursu zostało zgłoszonych 5 zespołów z terenu całego powiatu. Poziom był bardzo wyrównany, a zabawa świetna. Po raz kolejny przekonaliśmy się o talencie aktorskim oraz językowym uczniów z naszej szkoły. Uczennica klasy IIa, Julia Kotula, grająca główną rolę w przedstawieniu pt. „The Gruffalo” otrzymała wyróżnienie za najlepszą ekspresję sceniczną, a samo przedstawienie zdobyło zaszczytne trzecie miejsce. Jak to określił jeden z jurorów, native speaker John Widdop z Wielkiej Brytanii, Julka nie tylko doskonale zagrała rolę myszki. Ona zdołała go przekonać, że rzeczywiście nią jest. W tej chwili uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne w języku angielskim przygotowują się do Wojewódzkiego Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych, który odbędzie się w Żorach 22.03.2018. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy i życzymy połamania nóg.

mgr Izabela Piątkowska