Bo czytanie nie jest takie trudne… Wróć »

Niedawno klasa II odwiedziła Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, podczas której pani bibliotekarka mówiła o tym, jak zostać czytelnikiem biblioteki. Dzieci miały okazję zobaczyć, jakie książki są w bibliotece. Duże emocje szczególnie wśród chłopców wzbudziła książka ,,Star Wars”. Zwiedziliśmy również dział muzyczny oraz czytelnię. By wizyta w bibliotece nie poszła na marne, zorganizowaliśmy w klasie konkurs czytelniczy. Dzieci bardzo pięknie przeczytały wylosowane teksty. Reszta klasy zabawiła się w jury i przyznawała punkty swoim kolegom i koleżankom, oceniając m.in. płynność czytania i interpunkcję. I miejsce zajął Tymoteusz Koczy, na drugim miejscu uplasowała się Vanessa Wróbel, a III miejsce zajęła Oliwia Adamczyk. Wyróżnienia otrzymali: Sonia Chłapek, Julia Śpiewak, Filip Chrobok, Filip Kwiecień, Krzysztof Kufieta, Adam Strzelczyk.

mgr Monika Wojs