Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo Wróć »

Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo,

7 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 miało miejsce zdarzenie, podczas którego jeden z uczniów rozpylił w szatni przyniesiony z domu gaz pieprzowy. Tuż po incydencie u części uczniów pojawił się intensywny kaszel i drapanie w gardle. Uczniami w pierwszej kolejności uczniami zajęła się pani higienistka.

W związku z tym, że zdrowie i bezpieczeństwo uczniów jest naszym priorytetem, poinformowaliśmy niezbędne służby, które przybyły na miejsce oraz wyłączyliśmy część budynku mieszczącego salę gimnastyczną i szatnie z użytkowania, jednocześnie intensywnie wietrząc pomieszczenia. Przybyłe na miejsce służby medyczne w obecności wezwanych rodziców przebadały 12 uczniów, z czego 3 uczniów zostało skierowanych na dalszą diagnostykę. Straż pożarna nie stwierdziła żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia pozostałych uczniów i pracowników szkoły. Do 8 marca 2018 r. część budynku z szatniami i salą gimnastyczną będzie wyłączona  z zajęć.

Dziękuję służbom, które szybko zareagowały na wezwanie i sprawnie zdiagnozowały sytuację.

Drodzy Rodzice, zwracam się do Państwa z apelem o zwrócenie uwagi dzieci na konsekwencje wynikające z niezgodnego z prawem stosowania niebezpiecznych środków oraz zabezpieczanie dostępu dzieci do niebezpiecznych substancji, jeśli takie Państwo w domach posiadacie. W szkole również podejmiemy działania uświadamiające i przypominające o odpowiedzialności.

Z poważaniem,

Justyna Orszulak