Do czego służy elektroskop? Wróć »

O zjawisku elektryzowania ciał uczniowie klas drugich oddziałów gimnazjalnych wiedzą już bardzo wiele. Oprócz wielu zabaw związanych z elektryzowaniem balonów oraz wykonywanych doświadczeń podczas lekcji fizyki, gdzie zapoznali się z budową i zasadą działania maszyny elektrostatycznej, elektroskopu, piorunochronu, sami zamienili się w konstruktorów własnego elektroskopu, czyli przyrządu służącego do sprawdzania stopnia naelektryzowania ciał. Młodzi eksperymentatorzy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w budowaniu elektroskopów, a efekty ich pracy przedstawione są na fotografiach. Radość uczniów była ogromna podczas sprawdzania poprawności działania swoich modeli, a każdy z nich został nagrodzony oceną.

mgr Michalina Gardzielik