English is Fun Wróć »

1 marca 2018r. pod patronatem PODN w Wodzisławiu Śl. oraz honorowym patronatem Starosty Wodzisławskiego odbył się V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów i uczniów klas VII szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Gosia Duda, Szymon Zembrzycki, Tymon Dziaćko, Kacper Pluta, Zosia Niesłańczyk oraz Wiktor Sobala. Konkurs organizowany jest przy współpracy nauczycieli  Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim, Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszowie, II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim. Zadania konkursowe sprawdzają umiejętności rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomość środków językowych i funkcji językowych.  Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: English is Fun dla uczniów klas VII SP, English Challenge dla uczniów klas II gimnazjum oraz Prove Your English dla uczniów klas III gimnazjum. W każdej z kategorii odnieśliśmy sukces. Wśród uczniów klas VII trzecie miejsce zdobył Wiktor Sobala, w kategorii klas II gimnazjum pierwsze miejsce wywalczył Tymon Dziaćko a trzecie Kacper Pluta. W kategorii klas III gimnazjum II wynik uzyskała Małgorzata Duda, trzecie przypadło Szymonowi Zembrzyckiemu. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

mgr Danuta Patalita