„Bieg po zdrowie” Wróć »

Nasza szkoła przystąpiła do II edycji ogólnopolskiego programu profilaktycznego pt. „Bieg po zdrowie”.

Program służy edukacji antynikotynowej, a jego adresatami są uczniowie klas czwartych. Główny Inspektor Sanitarny informuje, że: „Program ten jest źródłem rzetelnej wiedzy na temat problematyki palenia tytoniu, ukazuje korzyści wynikające z niepalenia papierosów, czyni to zjawisko mniej pożądanym i mniej akceptowanym. Atrakcyjna forma programu sprzyja wzmacnianiu poczucia własnej wartości u uczniów. Wdraża w dokonywanie przez nich świadomych wyborów oraz wyrażanie własnych oczekiwań i zdań na konkretny temat bez obawy o poczucie odrzucenia przez rówieśników”.

W ubiegłym roku czwartoklasiści z dużym zainteresowaniem i bardzo aktywnie uczestniczyli w programie, a ich rodzice również wyrazili o nim pozytywne opinie. W tym roku zajęcia będą prowadzone do maja.

mgr Marlena Czech – szkolny koordynator