PROJEKT KLUBY SPORTOWE ORANGE DOBIEGŁ KOŃCA! Wróć »

W 2015 r. staliśmy się jednym z Klubów Sportowych Orange. Projekt swoim zasięgiem objął 100 klubów z terenu całej Polski.  Udział w nim przyniósł nam wiele korzyści i niezapomnianych wrażeń. Projekt czynnie wspierali znani polscy sportowcy:  Milena Radecka, Jerzy Dudek, Tomasz Jankowski, Artur Siódmiak i Marcin Urbaś.

Sierpień 2015r. – wizyta przedstawicieli KSO. Dostaliśmy szereg niezbędnych pomocy: komplet strojów sportowych Orange, dresy, sprzęt fitness, piłki do piłki siatkowej, koszykowej, piłki ręcznej i piłki nożnej, trickboardy, tablet, sprzęt lekkoatletyczny (deska do skoku w dal, kule do pchnięcia, obuwie lekkoatletyczne, pałeczki sztafetowe, koszulki i spodenki lekkoatletyczne).

Luty  2016r. – Szkolny Klub Sportowy Jedynka gościł u siebie trenerów Klubów Sportowych Orange. Celem wizyty było przeprowadzenie eliminacji do ogólnopolskiego finału KSO. Do eliminacji przygotowywaliśmy  się długo i po ich zakończeniu nasza drużyna została jednym z dziesięciu finalistów, zajmując drugie miejsce w Polsce.

Marzec 2016r.  – I Ogólnopolski Finał Klubów Sportowych Orange w Warszawie, podczas którego zawodnicy SKS Jedynka wzięli udział w rywalizacji sportowej  w obrębie różnorodnych zadań ruchowych, w warsztatach trickoardowych, spotkali się z ambasadorami projektu: Mileną Radecką, Jerzym Dudkiem, Tomaszem Jankowskim, Arturem Siódmiakiem  i Marcinem Urbasiem; zwiedzili Stadion Narodowy, …

Październik 2016r. – Regionalne Rozgrywki KSO w Krakowie. Tym razem drużyna miała za zadanie przygotować się w zakresie dwóch gier zespołowych: koszonogi i dwóch ogni z fasolką fitness. Treningi przyniosły dobry rezultat. Z Krakowa wróciliśmy ze srebrnymi medalami.

Wrzesień 2017r. – Trening Rodzinny z trenerami Orange. Do naszej szkoły przybyli trenerzy, którzy przeprowadzili zajęcia ruchowe dla dzieci i ich rodziców. Szeroki wachlarz ćwiczeń i zadań ruchowych był nie lada atrakcją dla ich uczestników. Zajęcia miały na celu przede wszystkim promowanie wspólnej aktywności ruchowej w rodzinach.

Wrzesień 2017r. – Naszą szkołę odwiedził jeden z najlepszych polskich bramkarzy, reprezentant Polski , gracz m.in. Liverpoolu i Realu Madryt Jerzy Dudek. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w spotkaniu , a następnie we wspólnym treningu z Jerzym Dudkiem. Wizyta znanego polskiego sportowca dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

Październik 2017r. – Już po raz drugi nasza drużyna zostaje jednym z 10 finalistów Pucharu Orange. Tym razem w drodze do Finału musieliśmy zmierzyć się z czterema zadaniami eliminacyjnymi. Rywalizacja została przeprowadzona drogą online. Relacje z wykonanych zadań zamieszczaliśmy na stronie KSO i były one oceniane przez ekspertów wg podanych kryteriów.

Październik 2017r. – II Ogólnopolski Finał Klubów Sportowych Orange w Warszawie. Zawodnicy SKS Jedynka podczas dwudniowego pobytu w Warszawie wzięli udział w rywalizacji sportowej, której pierwszy etap stanowiło 10 zadań ruchowych znanych już wcześniej przez drużyny. W ścisłym finale, do którego awansowaliśmy zadania były do końca utrzymane w tajemnicy. Dopiero w momencie podjęcia rywalizacji okazało się, że obejmować ona będą elementy techniczne z zakresu piłki siatkowej, piłki ręcznej, piłki nożnej i piki koszykowej, koordynacji  wzrokowo – ruchowej, trzeba było mieć również bardzo dobre przygotowanie kondycyjne. Oprócz rywalizacji  sportowej wzięliśmy udział w aktywnościach ruchowych z udziałem ambasadorów Orange: Mileny Radeckiej, Jerzego  Dudka, Tomasza  Jankowskiego, Artura Siódmiakai, Marcina Urbasia oraz gościa specjalnego złotej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Rio Natalii Madaj. Mieliśmy okazję uczestniczyć również w warsztatach parkuru. Oprócz atrakcji sportowych drużyna  zwiedziła m.in. Centrum Nauki Kopernik.

Styczeń 2018r. – Otrzymaliśmy Certyfikat Finalisty Klubów Sportowych Orange, gdzie nasz Klub spotkał się z wyrazami uznania i otrzymał podziękowanie za aktywny udział w programie.

Od jesieni 2015 r. do grudnia 2017r. – korzystaliśmy z bazy wiedzy udostępnianej nam na platformie przez Kluby Sportowe Orange, która obejmowała zagadnienia związane ze sportem, rekreacją ruchową oraz zdrowiem. Braliśmy udział w rywalizacji, w wyniku której podejmowaliśmy dziesiątki różnorodnych wyzwań i zadań ruchowych, zdawaliśmy z nich relację w postaci przesyłanych filmików video, artykułów czy zdjęć. Wykonywane zadania przeliczane zostawały na punkty, które mogliśmy wymieniać na sprzęt sportowy w ramach oferty KSO. W ten sposób pozyskaliśmy m.in. dodatkowe piłki do gier zespołowych, ortaliony, worki na obuwie sportowe, siatki na sprzęt sportowy, płotki treningowe, torby sportowe, smycze.

SKS Jedynka dziękuje za wspólnie spędzone chwile, niezapomniane wrażenia, przekazane pomoce sportowe, wizyty trenerów i ambasadorów, bezpośrednie rozgrywki sportowe, bazę wiedzy, profesjonalizm, mnóstwo pozytywnej energii, uśmiech, … Będziemy długo pamiętać nasz udział w projekcie Kluby Sportowe Orange.

mgr Weronika Kalinowska