26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wróć »

Już od 18 lat przy naszej szkole działa sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a z roku na rok zebrana kwota jest coraz większa.

14 stycznia ze sztabu wyruszyło na ulice Wodzisławia 68 par wolontariuszy, którym udało się zebrać 42 736,02 zł, które zostaną przeznaczone dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. To kolejny rekord szkoły! Wolontariuszami 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy byli zarówno uczniowie, jak i absolwenci naszej szkoły, którzy podczas kwestowania mogli liczyć na hojność mieszkańców miasta.Wielkie podziękowania należą się też nauczycielom i emerytowanym pracownikom, którzy w szkolnym sztabie liczyli pieniądze zebrane przez wolontariuszy oraz emerytowanym pracownicom banku PKO BP SA, które pomagały w podliczaniu zebranej kwoty. Przygotowaniem wolontariuszy i organizacją finału zajął się profesjonalnie (jak co roku) pan Piotr Bartosik, a nad prawidłowym przebiegiem 26. Finału WOŚP czuwała pani Danuta Patalita, szefowa sztabu w Szkole Podstawowej nr 1.

Justyna Orszulak