Ogólnopolska Olimpiada Szkół i Przedszkoli w szachach – I miejsce Alicji Wojs w kategorii dziewczyn klas III Wróć »

Tuż po zakończeniu Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbyła się w Spodku II Ogólnopolska Olimpiada Szkół i Przedszkoli. Wzięło w niej udział ponad 1400 zawodników z całej Polski. W skład grupy reprezentującej Klub szachowy UKS Baszta weszli uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Ciepły, Alicja Wojs, Zofia Mrozek, Mateusz Jasielski .

Najlepiej zaprezentowała się Alicja Wojs, która zdobywając 6 punktów zapewniła sobie I miejsce wśród dziewczyn klas III na 104 startujące w tej grupie zawodniczki.

Świetnie również wypadli pozostali uczestnicy. I tak:

Krzysztof Ciepły 6 miejsce wśród chłopców klas IV na 165 zawodników

Mateusz Jasielski 48 miejsce w tej samej grupie

Zofia Mrozek 12 miejsce wśród dziewczyn klas VII na 34 zawodniczki

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy zaangażowania i sportowej postawy oraz tak wysokich miejsc w klasyfikacji końcowej na tak ważnym szachowym turnieju.