Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych Wróć »

W Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbyły się w katowickim Spodku w dniach 15 – 17 grudnia brali udział nasi uczniowie, reprezentujący klub UKS Baszta. Organizatorem tej imprezy było miasto Katowice i Śląski Związek Szachowy, a Honorowym patronat objął Polski  Związek Szachowy oraz Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W turniejach wzięło udział po 1300 uczestników z 40 Europy krajów. Zawody zostały podzielone na dwa osobne turnieje:

  • 15 grudnia odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych – w tych zawodach udział brała Alicja Wojs, która zdobyła 8 pkt. i nasz trener Mikalai Karalchuk – 11 pkt. Alicja, która zdobyła pierwsze, historyczne punkty dla naszego klubu na imprezie tej rangi miała za przeciwników tak silnych zawodników jak: Rosjanin Denis Karpicki czy Szkotka Chelsea Liang.
  • 16 i 17 grudnia odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich. W tym turnieju nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:
    Mrozek Zofia – 4,0 pkt
    Wojs Alicja  – 4,0 pkt
    Krzysztof Ciepły – 1,0 pkt

 Wszystkim uczestnikom European Blitz and Rapid Chess Championship 2017 serdecznie gratulujemy, gdyż po raz pierwszy mieli możliwość uczestniczenia w tak ważnych zawodach w skali Europy. Młoda  drużyna UKS Baszta pokazała wysoki poziom umiejętności na tle czołowych zawodników Europy.

Wyjazd na turnieje został zrealizowany ze środków własnych klubu UKS Baszta, przy wsparciu finansowym rodziców dzieci uczestniczących w Mistrzostwach Europy oraz dzięki niezawodnym sponsorom klubowym.

Zapraszamy do spojrzenia na relacje przygotowane z zawodów przez organizatorów linki poniżej

http://pzszach.pl/2017/12/13/mistrzostwa-europy-w-szachach-szybkich-i-blyskawicznych/

1 dzień

https://www.youtube.com/watch?v=MT3psPFlfa4&feature=youtu.be

2 dzień

https://www.youtube.com/watch?v=dhgD70FPqEo&feature=youtu.be

3 dzień

https://www.youtube.com/watch?v=sKytp06arKk&feature=youtu.be

Przejdź do paska narzędzi