YOU CAN SPEAK ENGLISH 2017 Wróć »

W miniony piątek odbyła się w naszej szkole kolejna już trzecia edycja konkursu powiatowego YOU CAN SPEAK ENGLISH. W tym roku do konkursu zgłosiło się 19 drużyn z 10 szkół z całego powiatu. Poziom był bardzo wyrównany i według zasiadających w jury native speakerów – na co dzień uczących w szkole językowej PASCAL CONNECT, Johna i Kierona z roku na rok rośnie. Nasi uczestnicy zmagali się 4 różnych konkurencjach. Pierwszym ich zadaniem było zaprezentowanie wcześniej przygotowanej reklamy, następnie musieli opowiedzieć historię w oparciu o wyrzuconych przez siebie 9 kostek Rory’s Story Cubes. Musieli tez wykazać się współpracą w konkurencji trzeciej, w której ich zadaniem było opisanie wylosowanych przez siebie słów tak by ich partner był w stanie te słowa odgadnąć. Na koniec reprezentant każdej drużyny miał okazję przeprowadzić krótki dialog z przesympatycznymi native speakerami z Wielkiej Brytanii. W trzech kategoriach wiekowych na podium stanęły następujące drużyny:

W kategorii klas VII szkół podstawowych: 1 miejsce zajęły: Natalia Hensel i Amanda Sitek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rydułtowach, 2 miejsce zajęli: Filip Kolorz i Karolina Kończak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu, a 3 miejsce zajęły: Wiktoria Marcol i Natalia Sznapka ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie. W kategorii klas II gimnazjalnych 1 miejsce zajęli: Kacper Kamiński i Mikołaj Stępień z Zespołu Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śl., 2 miejsce zajęli: Tymon Dziaćko i Mateusz Lampert ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śl, 3 miejsce zajęli: Kamil Bluszcz i Paweł Koścień ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach. W kategorii klas III gimnazjalnych 1 miejce zajęli: Olga Wilk i Grzegorz Gronowski z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, 2 miejsce zajęli: Zofia Wierzgoń i Szymon Zembrzycki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śl, 3 miejsce zajęli: Julia Godzwoń i Samuel Kobylarz.  Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałą zabawę oraz zapraszamy na kolejna edycje konkursu w przyszłym roku.

Izabela Piatkowska