Spotkanie z Konsulem Francji Wróć »

W mikołajkową środę grupa 54 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Gimnazjum Nr 1 uczących się języka francuskiego uczestniczyło w warsztatach językowych w Instytucie Francuskim w Krakowie.
Wyjazdy do Instytutu są na stałe wpisane w kalendarz wydarzeń naszej szkoły już od wielu lat.
Pracownicy Instytutu (Francuzi i Polacy) zawsze z uśmiechem i radością witają podobno najliczniejszą grupę  frankofilów na zajęciach.
Wizyta w Instytucie i Konsulacie Francji zarazem jest dla uczniów nie lada gratką. Oprócz zajęć językowych czy projekcji filmowych, uczniowie mogą się zapoznać z bogatymi zasobami mediateki.
Prawdziwą niespodzianką było jednak spotkanie z Konsulem Generalnym Francji – monsieur Frederic de Touchet, który osobiście chciał podziękować młodzieży za przywieziony prezent – śląski kołacz z makiem i z serem, a zarazem zapowiedział swoją wizytę w Wodzisławiu Śl. na wiosnę.
                                                                                                                                                   mgr Mirela Pogoda