Nietypowa Lekcja Biblioteczna! Wróć »

Zgodnie z tradycją Naszej Szkoły uczniowie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych organizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim. Jako pierwsi w zajęciach brali udział uczniowie klasy VII b, następnie VII c oraz VII a. Po bibliotece oprowadziła nas Pani Ula, która pracuje w dziale dla dzieci i młodzieży. Mogliśmy zapoznać się z historią MBP, dowiedzieliśmy się jak założyć kartę biblioteczną i w jaki sposób można wypożyczać i rezerwować książki. Ćwiczyliśmy również korzystanie z katalogu on – line. Na koniec zwiedziliśmy dział dla dorosłych, dział muzyczny oraz czytelnię. Uczniowie podziękowali za spotkanie i obiecali że, często będą odwiedzać bibliotekę żeby, korzystać z jej zasobów.

mgr Agnieszka Wojcieszenko