Sukcesy na III Wodzisławskim festiwalu Kreatywności Wróć »

Aż 3 drużyny z naszej szkoły zajęły miejsca na podium III Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności, który odbywał się w szkolnej auli 9 i 10 listopada. Gratulacje  należą się jednak WSZYSTKIM, którzy podjęli się wysiłku przygotowania i prezentacji Ekspertom zadań festiwalowych. Efekt swojej pracy nad zadaniami zaprezentowało aż 6 drużyn z Jedynki! „Śnieżka i 6 krasnoludków” to drużyna, która kolejny raz stoi na podium festiwalu! W tym roku grupa zajęła II miejsce w III kategorii wiekowej. Drużyna prezentowała rozwiązanie zadania „Zaginione? Znalezione!”, podczas którego wyjątkowa papuga pomagała odzyskać zabytki Wodzisławia i miast partnerskich. W skład drużyny wchodzą: Kacper Kasperski, Ola Latuszewska, Natalia Laszkiewicz, Marta Ferek, Julia Guzek, Małgosia Wojs, a trenerką jest pani Justyna Orszulak. Kolejna drużyna na podium festiwalu to „Jedynkowi Super Herosi”, którzy zajęli II miejsce w I kategorii wiekowej! Drużyna zrealizowała zadanie „Smooog, smooog!”. Na sukces drużyny pracowali: Ola Wilkanowska, Patrycja Gronowska, Paweł Pałasz, Matylda Chudek, Lena Łupieżowiec i Paulina Pilśniak. Trenerką drużyny jest pani Teresa Bednarek. III miejsce w III kategorii wiekowej przypadło drużynie „Syneczki”, w skład której wchodzą: Emilia Michalska, Anna Bogusz, Anna Głażewska, Helena Brawańska, Maja Koczy, Zofia Wierzgoń i Marta Popielarczyk.  W zadaniu „Smooog, smooog!” dziewczyny wykreowały postać Szalonego Naukowca i stworzyły niesamowitą maszynę do walki ze smogiem. Trenerką drużyny jest pani Izabela Piątkowska.
Na scenie festiwalu zaprezentowała się też najmłodsza szkolna drużyna, występująca pod wodzą pani Moniki Wojs, o wdzięcznej nazwie „Brygada Ananasów” w składzie: Oliwia Adamczyk, Lilianna Skupień, Vanessa Wróbel, Sonia Chłapek, Krzysztof Kufieta, Filip Domański i Filip Chrobok,. Wykonanie zadania „Zaginione? Znalezione!” nie było dla nich wielkim problemem. Leśny Skrzat Eryk i magiczne okulary babci Czerwonego Kapturka pomogły nam ustalić, w którym miejscu Wiatr Psotnik schował Pałac na Wodzie z miasta Gladbeck.
Drużyną, która również podjęła się tego wyzwania była grupa „Polskie Pierogi”, w skład której wchodzą: Karolina Pluta, Jagoda Nowak, Patrycja Powaga, Kajetan Drabiński, Rafał Machnik i Ola Jazłowiecka, a trenerkami są panie: Teresa Bednarek i Monika Wojs.
Zespołem, który jako jedyny podjął się trudnego wyzwania „Globalny wynalazek” była drużyna „Różowe Anteny” występująca w II poziomie wiekowym. W skład zespołu wchodzą uczennice klasy VII b: Antonina Nowak, Melania Nowak, Klara Nowak, Laura Malcharek, Marta Targosz i Martyna Czech. Trenerką drużyny jest pani Justyna Orszulak.
Wszystkim biorącym udział w festiwalu gratulujemy kreatywności!
mgr Justyna Orszulak