ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Wróć »

13 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkolnego i podniosłego odśpiewania hymnu państwowego. Szkolni artyści przybliżyli uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzenia z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Przedstawili również sylwetki sławnych Polaków z tego okresu. Wszyscy w skupieniu wysłuchali pieśni patriotycznych, takich jak: Rota i Marsz Pierwszej Brygady. Całość dopełniła ciekawa scenografia w biało-czerwonych barwach. Na zakończenie Pani dyrektor Mirela Jambor podkreśliła, że Polska to my wszyscy – wspólnie budujemy jej przyszłość. Podziękowała uczniom i nauczycielom – organizatorom apelu. W przygotowanie apelu włączyli się uczniowie klasy gimnazjalnej 2c wraz z wychowawcą – Panią Anną Kołakowską. Oprawę muzyczną – chór i zespół instrumentalny zapewnili uczniowie klasy 7c oraz klas trzecich gimnazjalnych, uczęszczający na muzyczne zajęcia artystyczne pod kierunkiem Pani Michaliny Gardzielik, natomiast nad przepiękną scenografią pracowała Pani Ewa Kozielska.

mgr Michalina Gardzielik.