Jedyny taki koncert w naszym regionie Wróć »

Francuski zespół muzyczny FAHRO zawitał do Wodzisławia Śląskiego, żeby zagrać jedyny koncert w naszym regionie. Odbył się on w auli Szkoły Podstawowej nr 1 i przyciągnął publiczność wielu wodzisławskich szkół, a także słuchaczy Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prawie 100% publiczności to osoby uczące się języka francuskiego, dla których było to ważne wydarzenie kulturalne.

Zespół FAHRO to młodzi muzycy: Romain Lateltin i Theophile Ardy z Saint Etienne, którzy swą nową płytę nagrali w stylu western-pop, ukazując w swoich utworach dwa światy: świat człowieka współczesnego przeniknionego nowymi technologiami oraz Indianina żyjącego w zgodzie z naturą i szukającego równowagi duchowej.

Muzycy przygotowali dla publiczności nie lada niespodziankę – opracowali, przetłumaczyli i wykonali utwór grupy Perfect, „Nie płacz Ewka” w języku francuskim, czym bardzo wszystkich wzruszyli.

Polska publiczność również miała dla nich niespodziankę. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich – Roksana Ostojska zaśpiewała wraz z zespołem znany utwór z poprzedniej płyty „Pas de chichi entre nous”, czym wywołała ogólny aplauz.

Koncert zorganizowała nauczycielka języka francuskiego oraz miłośniczka kultury francuskiej – Mirela Pogoda, zaś oprawę techniczną zapewnili absolwenci szkoły: Patryk Szewczyk i Paweł Grzegorzek.

mgr Mirela Pogoda