Europejski Dzień Języków w Jedynce Wróć »

Świętowanie tegorocznego Europejskiego Dnia Języków gimnazjaliści z Jedynki rozpoczęli w środę 11 października.

W imprezie wzięli udział uczniowie klas II i III gimnazjum, którzy wspaniale przygotowali się do tej lekcji o kulturze krajów europejskich. Klasy miały za zadanie zaprezentować flagę i godło wylosowanego państwa, pokazać tradycyjne stroje, przygotować dania oraz zaprezentować słynne postacie i symbole. Na scenie można było więc zobaczyć Asterixa i Obelixa, gwiazdy angielskiej sceny muzycznej czy Coco Chanel. Z ogromnym zaangażowaniem gimnazjaliści przygotowali pudding, sałatki czy makaron w sosie serowym i pizzę oraz upiekli tradycyjne ciasta. Motywy kulinarne pojawiły się również przy flagach, które uczniowie zrobili nie tylko z papieru, ale i z galaretki czy ciasta.  Impreza była kolejną okazją do poznania lepiej kultury i języków krajów Europy.

Justyna Orszulak