Szlakiem ludzkiego cierpienia Wróć »

Od kilku lat stało się tradycją naszego gimnazjum, że uczniowie klas trzecich pod koniec nauki w tej szkole wyjeżdżają do … Oświęcimia, by zmierzyć się z tragiczną historią. Przechadzając się dróżkami między blokami, barakami, gimnazjaliści nie kryli swych emocji – przejęcia, smutku, przerażenia. Nikt nie miał ochoty na żarty. W zadumie przemierzali szlak ludzkiego cierpienia. Co chwila ktoś nieśmiało pytał: „Jak można było coś takiego zrobić?”. Jak twierdzą sami uczestnicy, żadne książki czy filmy nie są w stanie oddać uczuć towarzyszących zetknięciu się z prawdą. Jedna z uczennic po zakończeniu zwiedzania powiedziała: „ Dobrze, że tu przyjechaliśmy. Nasze pokolenie też musi stawić czoła prawdzie. Musimy o tym wiedzieć, bo od nas zależy przyszłość. Oby nie była taka, jaką poznaliśmy w Oświęcimiu”.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjazdu, szczególnie p. Beacie Podoluk, a uczniom za postawę godną tego  miejsca.

???????? ???????? ???????? ???????? ???????? ????????