Spotkanie w ramach projektu „Śląsk bez granic” Wróć »

6 czerwca 2014 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole niezwykłe osoby. Byli to uczniowie klasy IIb z Publicznego Gimnazjum w Przewornie wraz z opiekunem – panią Aleksandrą Diduch-Kozioł. Z naszej strony w projekcie udział biorą uczniowie klas: IId i IIa wraz z panią Hanią Goszyc.
Goście przyjechali do nas w ramach dwuletniego projektu Śląsk bez granic, którego celem jest poznanie przez uczniów obu szkół kultury i tradycji Dolnego i Górnego Śląska, porównanie funkcjonowania obu placówek oraz miast, w których się one znajdują, a także integracja i nawiązanie nowych znajomości.
Uczniowie z Przeworna zostali przywitani w auli przez panią wice dyrektor Mirelę Jambor. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej „Zapamiętaj moje imię”. Następnie uczniowie pracowali w grupach, wymieniając się informacjami na temat tradycji swoich regionów, zabytków, struktury i funkcjonowania miast, w których żyją. Goście z Przeworna mieli możliwość zwiedzenia naszej szkoły, a także uczestniczyli w niektórych lekcjach.
Po wspólnym obiedzie ruszyliśmy w teren, aby mogli poznać nasze miasto. I znowu zabraliśmy się do pracy, tym razem zadaniem grup było rozwiązywanie zagadek związanych z Wodzisławiem.
Niestety czas upłynął szybko, ale w niezwykle miłej atmosferze. Uczniowie od razu się polubili i wiele się od siebie nauczyli. Na zakończenie podarowaliśmy naszym gościom drobne upominki z logo Wodzisławia Śląskiego.
Drogim gościom z Przeworna dziękujemy za przemiłą i owocną współpracę. Teraz nasza kolej na wizytę w Przewornie. Już nie możemy się doczekać i odliczamy czas. Do zobaczenia w październiku!

slbg1 slbg2 slbg3 slbg4