Promocja zdrowego stylu życia – program profilaktyczny Wróć »

1 czerwca, w Dniu Dziecka, uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w podsumowaniu projektu profilaktycznego pt. „Profilaktyka uzależnień. Promocja zdrowego stylu życia”. Wydarzenie miało miejsce w auli szkolnej.

Uczniom klas I – III, którzy wykonali prace plastyczne w konkursie pt. „Zdrowo spędzam czas” Pani Dyrektor wręczyła nagrody  i wyróżnienia.

Pierwsze miejsce zajęli: Lilianna Skupień, Bartosz Jordan, Maja Kopczyńska, Matylda Slian,  Matylda Chudek.

Drugie miejsce zajęli: Filip Domański, Wojciech Ramik, Amelia Pojda, Paulina Grześ, Aleksandra Wilkanowska.

Trzecie miejsce zajęli: Tymoteusz Koczy, Przemysław Uchański, Igor Rejmer, Alicja Zagola, Paulina Pilśniak.

Wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Filip Kwiecień, Adam Strzelczyk, Weronika Herc, Paweł Herok, Zuzanna Kocztorz, Maja Binioszek, Maja Barabasz, Mateusz Hübscher, Alicja Wojs, Kamil Gawlok, Patrycja Gronowska, Oliwia Dzik, Ludmiła Slian, Brajan Kościński.

Po części oficjalnej wszyscy uczniowie wysłuchali koncertu muzycznego pt. „Zdrowo spędzam czas – na instrumencie gram” w wykonaniu artystów: Roberta Czecha (instrumenty klawiszowe), Piotra Wojaczka (kontrabas) i Rafaela Wojaczka (trąbka).

Spora grupa uczniów z dużym zaciekawieniem wysłuchała utworów niełatwej muzyki jazzowej oraz informacji na temat instrumentów muzycznych, na których muzycy wykonali kilka utworów np. „Somertime” George’a Gershwina, „Someday my prince will come” piosenki z disneyowskiego filmu animowanego  „Królewna Śnieżka”, „The girl from Ipanema” popularnej piosenki w stylu bossa nova i innych. Uczniowie doświadczyli, że gra  na  instrumencie jest ciekawą, zdrową, twórczą formą aktywności.

Inne, zdrowe formy spędzania wolnego czasu przedstawili uczniowie w swoich pracach plastycznych. Wystawę tych prac będzie można oglądać w szkole we wrześniu.

mgr Marlena Kremska – Czech, mgr Danuta Szłapa