KLASY BILINGWALNE W WIEDNIU Wróć »

W piękny i słoneczny dzień maja, 42 – osobowa grupa uczniów wyruszyła na podbój Wiednia. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy 2a i 3a gimnazjum o profilu bilingwalnym z rozszerzonym językiem niemieckim.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią i kulturą Wiednia, zwiedzenie najciekawszych zabytków związanych z historią rodu Habsburgów oraz rozwijanie sprawności porozumiewania się w języku niemieckim.

Uczestnicy zwiedzili dzielnicę z ciekawą architektonicznie zabudową Hundertwassera, Pałac Schönbrunn (dawna letnia rezydencja rodziny cesarskiej), Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Historii Sztuki na Placu Marii Teresy, Hofburg (wiedeński pałac władców Austrii) oraz Katedrę św. Szczepana. Opiekunami wycieczki były Panie: Michalina Gardzielik, Joanna Mrozek, Teresa Seifert oraz Mirela Pogoda.

1 2 3 4 5 6 7 GŁÓWNE

mgr Michalina Gardzielik