Wycieczka klasy I oraz IIb SP do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie Wróć »

26 marca klasy I oraz IIb SP ze swoimi wychowawczyniami (p. M.Wojs, p. I.Warzecha) pojechały na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie obok Opola. Miejsce okazało się bardzo ciekawe i proponowało wiele atrakcji dla małych i dużych. Przygoda z dinozaurami rozpoczęła się od Tunelu czasu, w który uczestników zaopatrzonych w specjalne okulary 3D wwiózł kolorowy pociąg. Tu mogli zobaczyć na własne oczy jak  przed milionami lat powstała ziemia, a później pojawiły się na niej pierwsze organizmy żywe. Następnie spacerując ścieżką edukacyjną przez kolejne ery w dziejach Ziemi, obserwowali zmiany zachodzące na planecie oraz naturalnej wielkości modele dinozaurów. Pan przewodnik wiele opowiadał o tych ogromnych i ciekawych gadach. Dzieci miały okazję wejść do Pawilonu paleontologicznego Uniwersytetu Opolskiego, gdzie przyjrzały się oryginalnym wykopaliskom. Prehistoryczne oceanarium i wizyta w kinie 5D tylko podkręciły  zaciekawienie dinozaurami. Nieco zmęczeni zwiedzaniem uczestnicy podreperowali siły obiadkiem, a potem oddali się szaleństwu na placu zabaw.  Czego tu nie było? Piramidy wspinaczkowe, trampoliny, zjazd na linie (tyrolka) i wiele innych atrakcji. Przed powrotem do Wodzisławia zakupili kolorowe pamiątki, bo to była naprawdę udana wycieczka. Polecamy to miejsce.

DSC08973 DSC08977 DSC08978 DSC08980 DSC08994 DSC09002 DSC09011 DSC09015 DSC09027 DSC09046 DSC09047

mgr Iwona Warzecha