Spotkanie z pisarką, panią Joanną Krzyżanek Wróć »

W piątek 12 maja klasa IIb SP odwiedziła MiPBP w Wodzisławiu Śl. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pisarką, panią Joanną Krzyżanek, autorką kilkudziesięciu książek dla dzieci. Oprócz pisania na co dzień pani Joanna prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne. Znane tytuły jej książek to m.in. „Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci”, „Dobre maniery, czyli savoir vivre dla dzieci”, „Bajka pachnąca truskawkami”, „Lamelia Szczęśliwa i sposób na nudę”. Na dzisiejszym spotkaniu dzieci wysłuchały kilku fragmentów nowej książki pt. „Dzieci z ulicy Tulipnowej”, która uświadamia młodym czytelnikom ich prawa. Drugą częścią spotkania były warsztaty, w czasie których dzieci zilustrowały według swoich pomysłów np. prawo do swojego zdania, prawo do emocji, prawo do nauki, prawo do opieki zdrowotnej itd. Z rysunków powstały „tkaniny”, które w szkole będą przypominały o udanym spotkaniu.

DSCN5700 DSCN5701 DSCN5703 DSCN5712 DSCN5718 DSCN5728 DSCN5730 DSCN5734 DSCN5735

mgr Iwona Warzecha