Dzień Ziemi Wróć »

Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowania wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. W naszej szkole z tej okazji przygotowaliśmy przedstawienie ekologiczne pt.” Ziemia u lekarza”,  w wykonaniu uczniów klasy VI A. W inscenizacji Ziemia zachorowała, a  po zbadaniu jej przez panią doktor, okazało się, że jest w niej dużo zanieczyszczeń  i potrzebuje pomocy. Uczniowie zaproponowali zalecenia dla chorej Ziemi: nie spalać śmieci, chronić i sadzić drzewa, segregować odpady, oszczędzać energię itp.  Recepty w formie plakatów otrzymała pani Ziemia. Mamy nadzieję, że to przedstawienie  spowoduje zwrócenie uwagi na problemy zanieczyszczenia powietrza i wody, niskiej emisji oraz niewłaściwego gospodarowania zasobami Ziemi. Uświadomi nam, jak cenna jest nasza planeta i że należy ją chronić. Przedstawienie to jest częścią  działań w ramach konkursu ekologicznego pt. „Nie truj sąsiada” propagującego idee czystego środowiska w którym uczestniczymy w tym roku.

P1500574 P1500577 P1500579 P1500582 P1500583 P1500585

mgr Bogusława Lubszczyk