Projekt wymiany międzyszkolnej „Śląsk bez granic” 2014/2015 Wróć »

Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim rozpoczyna współpracę z Publicznym Gimnazjum w Przewornie na Dolnym Śląsku, która polegać będzie na projekcie wymiany uczniów obu szkół i przebiegać będzie pod hasłem Śląsk bez granic. Koordynatorkami tego projektu są: pomysłodawczyni – Hanna Goszyc – nauczyciel j. polskiego w G1 w Wodzisławiu Śląskim oraz Aleksandra Diduch-Kozioł – nauczyciel j. niemieckiego w Publicznym Gimnazjum w Przewornie.
Już 6 czerwca 2014 roku w Wodzisławiu odbędzie się pierwsze spotkanie uczniów obu gimnazjów. W październiku przyszłego roku szkolnego uczniowie spotkają się w Przewornie. Głównym celem spotkań jest integracja młodzieży z dwóch różnych terenów Śląska – Górnego i Dolnego, a przede wszystkim burzenie stereotypów i granic rzekomo dzielących oba regiony. Jednym z zadań gości jest poznanie zabytków, inwestycji oraz funkcjonowania Wodzisławia Śląskiego w celu porównania obu zaprzyjaźnionych miast. W tym celu młodzież będzie pracowała w kilkuosobowych mieszanych grupach.
Bardzo cieszymy się z zawiązanej współpracy i z niecierpliwością czekamy na naszych gości z Przeworna.