Najlepsza z wiedzy o Francji Wróć »

Natalia Skubisz, uczennica klasy III c, zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Francji, Hiszpanii i Włoszech w kategorii wiedzy o Francji. Uczennicę przygotowywała pani Mirela Pogoda.

W konkursie wzięło udział 23 gimnazjalistów z Wodzisławia Śląskiego, Żor i Jastrzębia Zdroju. Organizatorem konkursu było II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim, a wydarzeniu patronował Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Gimnazjaliści zmierzyli się z wiedzą z wybranego kraju w zakresie sztuki, turystyki, literatury, kuchni i sportu. Mieli też okazję posłuchać prelekcji przygotowanych przez nauczycielki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim na temat ciekawostek kulturowych Hiszpanii, Francji i Włoch. Uczniowie mogli również posłuchać włoskiej i francuskiej piosenki oraz obejrzeć fragmenty „Małego Księcia” zaprezentowane w języku hiszpańskim i polskim.

mms_20170331_100340 mms_20170331_100409 mms_20170331_100445

mgr Mirela Pogoda