Finał konkursu TIK?-TAK! 2014 Wróć »

14 maja 2014r. zakończył się Czwarty Ogólnopolski Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych TIK? – TAK!. W konkursie wzięło udział prawie 20 tysięcy uczniów z ponad 700 szkół całej Polski. W kategorii gimnazjów startowało ponad 7300 uczniów. Konkurs był 3 etapowy, do II etapu zakwalifikowało się 157 uczniów, wśród nich trzech z naszej szkoły. Do III etapu (finału), który odbył sie 14 maja w Warszawie awansowało 13 uczniów, wśród nich nasz uczeń Łukasz Oślizło z klasy IIc (był on jedynym finalistą z województwa śląskiego). Bardzo niewiele zabrakło do awansu także pozostałym uczniom naszej szkoły: Karol Musur z klasy IIc zajął w II etapie 15, a Kajetan Rduch z klasy Ic – 24 miejsce.
Konkurs TIK?-TAK! był zorganizowany już po raz czwarty przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL, a patronują mu Ministerstwo Edukacji Narodowej, oraz marszałkowie województw z całego kraju, w tym Marszałek Województwa Mazowieckiego Marek Sowa oraz Kuratoria Oświaty. Merytorycznie akcję wspierają takie marki, jak Microsoft, Motorola solutions czy Wydawnictwo Naukowe PWN.

Serdecznie gratulujemy!

tik4atik3atik2atik1a