Kolejny sukces aktorski! Wróć »

W ubiegły czwartek, 23 marca, grupa teatralna naszego gimnazjum wzięła udział w IV Żorskim Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych. W konkursie wzięło udział 14 zespołów w terenu Żor, Rybnika i Wodzisławia. Nasi aktorzy zaprezentowali adaptacje dwóch bajek: „Cinderella Bigfoot” („Kopciuszek o wielkich stopach”) oraz „Frogprince Continued” („Ciąg dalszy księżniczki i żaby”). Obie adaptacje były w formie parodii bajek tradycyjnych, które znamy z dzieciństwa. „Cinderella Bigfoot” to nowoczesna adaptacja dobrze wszystkim znanej bajki pt Kopciuszek, w której główna bohaterka posiada niezwykle duże stopy. Stąd też jej szklany pantofelek może pasować tylko i wyłącznie na jej nogę. Ogromne stopy są też przyczyną wielu śmiesznych sytuacji oraz nieporozumień. „The Frog Prince Continued” natomiast opowiada ciąg dalszy historii, którą wszyscy z pewnością słyszeli nie raz. Uczniowie naszego gimnazjum samodzielnie wykonali całą scenografię oraz kostiumy do obu przedstawień, a swoją grą aktorską ujęli nie tylko serca jury, ale również publiczności, której salwy śmiechu nie raz słyszeliśmy w czasie obu przedstawień i która nagrodziła nas gromkimi brawami. Zajęliśmy w Żorach zaszczytne 2. miejsce, natomiast uczennica klasy II c Emilia Michalska otrzymała wyróżnienie za najlepszą rolę żeńską. Gratulujemy wszystkim młodym aktorom z klasy II c i życzymy kolejnych takich sukcesów w przyszłości.

_DSC0003 _DSC0010 _DSC0014 _DSC0016 _DSC0019 _DSC0024 _DSC0029 _DSC0032 _DSC0034 _DSC0039 _DSC0042 _DSC0044 _DSC0047 _DSC0049

mgr Izabela Piatkowska