„Bieg po zdrowie” Wróć »

Bieg po zdrowie”  to ogólnopolski program antynikotynowej edukacji zdrowotnej, który od lutego do marca 2017r. jest realizowany w naszej szkole w klasie czwartej (w ramach lekcji wychowawczych). Nadzór nad programem sprawuje Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Głównym celem zajęć z uczniami jest zapobieganie paleniu papierosów wśród uczestników zajęć zarówno obecnie, jak i w przyszłości. Celem jest także przekonanie o atrakcyjności życia wolnego od uzależnienia od tytoniu.

Uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach, a ponadto po lekcjach wykonują dodatkowe zadania np. przeprowadzili wywiad z osobą niepalącą oraz wykonali plakaty o tematyce antynikotynowej. Przy wykonaniu prac plastycznych uczniowie popisali się doskonałą organizacją. Dobrali się w grupy, a prace wykonali w domach, co z pewnością zacieśniło więzi koleżeńskie.

Na czwartoklasistów czekają jeszcze dwa zadania grupowe – przygotowanie komiksu oraz skonstruowanie antyreklamy palenia papierosów.

W ramach programu „Bieg po zdrowie” nasi uczniowie oraz ich rodzice biorą udział w ogólnopolskich badaniach ankietowych, których wyniki z pewnością poznamy.

Wszystkim uczestniczącym w „Biegu po zdrowie” – uczniom klasy IV i ich rodzicom bardzo dziękujemy.

Exif_JPEG_420

mgr Barbara Froncek, mgr Marlena Czech