II powiatowy konkurs Wiedzy o Sejmie Wróć »

20 marca 2017 w Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbył się II powiatowy konkurs Wiedzy o Sejmie, nad którym patronat objął Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. Współorganizatorem spotkania był posłanka na Sejm RP Pani Teresa Glenc oraz Kancelaria Sejmu.  Konkurs został poprzedzony wykładem, w którym przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące historii polskiego parlamentaryzmu oraz ciekawostki dotyczące współczesnego funkcjonowania Sejmu i Senatu. .  Naszą szkołę reprezentowała siedmioosobowa grupa zdolnych uczniów, zainteresowanych tematyką sejmową: Kinga Bywalec z klasy Ia, Karolina Bąk, Victoria Malcharek, Paulina Golińska i Jakub Konieczny z klasy 3a oraz Jakub Durczok i Jakub Salah-Alldin z klasy 3c. Prawie całe podium w konkursie należało do naszych uczniów, którzy pokonali liczną konkurencję ze szkół gimnazjalnych z całego powiatu wodzisławskiego.: I miejsce  zajął Jakub Durczok, który bezbłędnie rozwiązał test z wiedzy o polskim parlamentaryzmie oraz Jakub Konieczny, który uplasował się na miejscu III. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki od Kancelarii Sejmu. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

IMG_6288 IMG_6291 IMG_6294 IMG_6295 IMG_6300

mgr Dominika Kasprzyk, mgr Anna Kołakowska