„Dzień Patronki” w naszej szkole Wróć »

Maria Skłodowska – Curie, wielka uczona, podwójna laureatka Nagrody Nobla, patronka naszej szkoły. Co roku  przypominamy sylwetkę tej niezwykłej, znanej w całym świecie kobiety. 17 listopada wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 wzięli udział „Dniu Patronki”. W tym roku składał się z trzech części. Najpierw odbyła się  projekcja filmu o życiu i pracy Marii Skłodowskiej – Curie. Później, w części artystycznej wystąpili uczniowie klasy IIIb, a na zakończenie rozstrzygnięto konkurs wiedzy o patronce. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas IV-VI. Były to cztery dwuosobowe drużyny. Poziom okazał się bardzo wyrównany i zawodnicy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie testowe pytania. Konieczna okazała się dogrywka, która pozwoliła, choć nie bez trudu, wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy VIa Zuzanna Kaczmarczyk i Marta Mokry, drugie miejsce zajęli Adam Gardian i Tomasz Binioszek z kl. VIb, a trzecie miejsce przypadły równorzędnie drużynie kl. V Julii Konieczny i Wojtkowi Sidorowi oraz drużynie kl. IV Patrycji Powadze i Wiktorii Rejmer. Gratulujemy!

dscn4997 dscn4998 dscn5008 dscn5011 dscn5012 dscn5015 dscn5019 dscn5021 dscn5023 dscn5026 dscn5034

mgr Iwona Warzecha